Na počátku vzniku značky Clasp'pin byla reklamace batohu nejmenovaného výrobce, konkrétně jeho prasklého řemení vyrobeného ze syntetické koženky. Po vyřízení reklamace jsem nechtěl pořizovat produkt vyrobený pouze ze syntetických materiálů a tak vznikla myšlenka výroby batohu dle vlastního návrhu s použitím tradičních materiálů. Postupem času jsem si pořídil první průmyslový šicí stroj a pustil se do experimentování.

Toto rozhodnutí se ukázalo jako správné, proces vývoje a úprav vlastního střihu by se u externího výrobce mohl značně prodloužit. Současně jsem docházel do zaměstnání a takto jsem si mohl na vlastní "kůži" ověřil možnosti a limity návrhů a zpětná vazba se tím zkrátila na minimum. Zanedlouho se ukázalo, že jeden stroj nestačí a následovalo postupné vybavování a zařizování vlastní malé dílny.

V dřívějším zaměstnání jsem začal postrádat fyzický kontakt s materiálem a neodolal jsem tak možnosti stát se vlastním zadavatelem a realizátorem v jedné osobě, což je pro mě ta největší motivace do budoucna. Realizace produktů dle vlastních představ a požadavků s ohledem na uživatele s využitím tradičních řemeslných postupů ruční výroby.

Jiří Salač

zakladatel, majitel, designer a řemeslník

0