KŮŽE

 

Kůže je organický materiál s originálním vzhledem a charakterem pro každý jednotlivý kus. Pro výrobu našich produktů používáme full-grain kůži, která si zachovává svoji celistvost a kompaktnost vláken v plné tloušťce materiálu. Nejedná se tedy o kůži, která by byla štípaná a dodatečně lakovaná a lisovaná k vytvoření nového povrchu. Jsme přesvědčeni, že individuální a přirozený charakter kůže dává vyniknout originalitě každého produktu a je v souladu s filozofií ruční výroby.

Třísločiněná hovězí kůže

Pro výrobu našich produktů používáme v převážné většině třísločiněnou hovězí kůži, která vyniká především svojí pevností. Jedná se o Full-grain kůži, která je zpracována tak, jak narostla, tzn. v plné tloušťce. U této kůže jsou zachovány všechny přirozené vrstvy, které dohromady poskytují potřebnou kvalitu. Kůže tohoto typu je zpracována tradičními po staletí ověřenými postupy, kdy je činěna za pomocí přírodních činidel, jako jsou listy, kůra, kořínky rostlin a stromů. Tento proces je časově velmi náročný a takto zpracované usně patří pro svoji kvalitu a náročnost procesu k těm nejkvalitnějším. 

Pull-up kůže

Tato kůže zaujme na první pohled variací barevného podání, které je způsobeno hlubokou impregnací anilinovým barvivem spolu se směsí vosku a olejů. V místě, kde je kůže namáhána nebo ohnuta, se objevují světlejší odstíny dané barvy. Výsledkem je výrazný a proměnlivý "patina a vintage" efekt. Díky obsahu olejů je tako kůže obvykle méně náchylná vůči vlhkosti.

Naše produkty jsou dodávány s ošetřeným povrchem, kůže je tak dostatečně vyživena naším vlastním kondicionérem v několika aplikacích. Přesto je potřeba jednou za čas kůži ošetřit vhodným přípravkem, který kůži chrání a vyživuje.

 

Dobře vypadající kůže je dobře vyživená kůže – lhůta pro ošetření se nadá přesně stanovit, záleží na tom, jakému zatížení a podmínkám je produkt vystaven. Aplikaci kondicionéru dopuručujeme alespoň jednou za půl roku, pokud by povrch kůže jevil i tak známky vysychání nebo přílišné absorbce vlhosti, je ten správný čas na vyživení kůže. Doporučujeme přípravky s obsahem lanolinu a organických olejů spolu se směsí vosků. Při aplikaci se řiďte pokyny výrobce daného přípravku. Platí však obecné pravidlo – přípravky s obsahem vosku aplikujte vždy za pokojové teploty, aby obsažené vosky zůstaly na povrchu kůže a nevsakovaly se!

 

IMPREGNOVANÉ PLÁTNO

 

Jedná se o hustě tkané impregnované plátno vyšší gramáže, které je impregnováno proti vlhkosti a zároveň disponuje protiplísňovou úpravou. Batoh a tašky vyrobené z impregnovaného plátna v žádném případě neperte, v případě potřeby nechte vlhké a hrubé nečistoty nejdříve uschnout za běžné pokojové teploty a následně je odrolte. Dalším krokem je případné použítí vlhkého hadříku a kartáče na textil, kterým se zbavíte finálních jemných nečistot. 

 

V případě potřeby je také možné použít impregnační přípravky určené pro textil/kůži ve spreji. 

 

U produktů vyrobených v kombinace plátna a kůže, nechte kůži usušit za pokojové teploty (nikoliv v přímé blízkosti tepelného zdroje). Pokud by byla kůže hodně vlhká, po usušení doporučujeme použít kondicionér na ošetření a vyživení kůže. Kožené části výrobků doporučujeme i tak minimálně jednou za rok ošetřit kondicionérem na kůži. Přílišná aplikace impregnace ve spreji může způsobovat vysychání a následně popraskání kožených částí výrobku.

 

VOSKOVANÉ PLÁTNO

Voskované plátno (waxed canvas) je tradiční materiál pocházející z Anglie 19. soletí, původně byl určen pro potřeby námořníků a to především díky své nepromokavosti a odolnosti. Jedná se o hustě tkané bavlněné plátno vyšší gramáže, které je napuštěno a impregnováno voskem. Vysoký obsah vosku způsobuje "antique efekt", v místě ohybu plátna dochází k lokálnímu zesvětlání a díky tomu materiál působí členitějším "vintage" barevným podáním. Tento efekt je přirozenou vlastností voskovaného plátna a nemá vliv na jeho nepromokavost.

 

V případě potřeby je možné výrobek přefoukat fénem, díky vyšší teplotě světlejší partie zmizí. K tomuto může docházet i za vyšších teplot během slunečných dnů. Takto impregnované plátno nezanechává žádné stopy na vašem oblečení a v případě potřeby je možné plátno ručně dovoskovat vhodným voskem.

Výrobek se nesmí prát, případnou špínu vykartáčujte za sucha nebo setřete houbičkou navlhčenou vlažnou vodou, nechte uschnout za pokojové teploty mimo dosah přímého tepelného zdroje. Kožené části batohu ošetřete kondicionérem na kůži (v závislosti na použití) min. jednou za rok

 

VOSKOVANÉ PLÁTNO – SALT & PEPPER

Tento materiál je speciální nejenom svým složením, ale především jedinečným vzhledem, pro který je nazývám Salt & Pepper. Tmavší zeleno-šedá vlákna jsou kopřivová, bavlněné vlákno si zachovává svůj přirozený režný charakter – výsledná kombinace barev je podobná směsy soli a pepře. Jedná se plátno vyšší gramáže (450 g/m²) s 55% podílem kopřivového vlákna a 45% podílem bavlny. Plátno je impregnováno směsí suchého vosku, který zaručuje jeho nepromokavost se zachováním přirozeného a příjemného vněmu na omak.

 

Materiál byl vyvinut za druhé světové války ve Švýcarsku, kdy se díky blokádě hranic projevil nedostatek bavlny. Díky omezeným zdrojům, byla bavlna používána především na oděvní výrobu, pro průmyslovou produkci (plachty, batohy, brašny atd.) byla vynalezena metoda kombinování odolného kopřivového a bavlněného vlákna, které se využívalo ke tkaní plátna vyšší gramáže.

 

Současná produkce této tkaniny koresponduje s originální metodou výrobu z roku 1940.

MÁTE DOTAZ OHLEDNĚ ÚDRŽBY? KONTAKTUJTE NÁS PROSÍM.

Success! Message received.